LOJİSTİK SEKTÖRÜ KONVEYÖR SİSTEMLERİ

Teleskopik Konveyörleri

Koli, çuval, paket gibi malzemelerin tır ,kamyon ve konteynerlere yükleme ve boşaltmasında kullanılan konveyörlerdir.Teleskopik konveyörler boy uzaması ve kısalma yaptığından 20 feet 40 feet olan araç ve konteynerlere de kolay yükleme yapılmasını sağlar. Çeşitli ürünlerin farklı yüklemesinde hidrolik pistonlu yukarı aşağı hareketli konveyör önüne esnek (akoridion) konveyör konularak daha ucuz bir taşıma için çözümlerimiz mevcuttur.

Genel olarak konveyöre hidrolik pistonlu olarak imal edilmektedir.Aşağı ve yukarı sağa sola hareket ettirebilir. Forklift vb araçların arkasına bağlanabilmekte saha içinde istenilen yere taşınabilmektedir. Bant genişliği olarak 800mm kadar yapılabilir. taşıyacağı yük kapasitesi ise 50-60 kg/metre dir.

Kargo Transfer Merkezleri, Ring Konveyör Hattı

Kargo ve gönderilerin , şubelerden merkezlere ve merkezlerden şubelere olmak üzere ayrıştırlması ve yüklemesinde konveyör ring sistemi ile kısa sürede ayrıştırması ve araçlara yüklemesi yapılmaktadır. Sabit ebatlı gönderi ve kargolarda otomasyonlu konveyör sistemi ile ayrıştırılması ve araçlara yüklenmesi sağlanmaktadır