GIDA SEKTÖRÜ KONVEYÖR SİSTEMLERİ

Gıda hayat demektir.Yediğimiz her türlü gıda çeşitleri içinde son derece önem arz eden sistemler üreten firmamız,şekerlemeden süt ve sütlü ürünlere ,unlu mamullerden bakliyata kadar ve hatta hayat kaynağının temelini teşkil eden su&meyve suyu,meşrubat ve alkolsüz sıvı içecekler için konveyör ve makine sistemleri üretir. Tecrübe ettiğimiz üzere kek,bisküvi,çikolata,bakliyat türleri ,su,meyve suları,ekmek ve unlu mamuller,maya,kuruyemiş ve çeşitleri ile ilgili firmalarda projeler üretmiş ve üretmeye devam etmektedir. Çok geniş olan bu sektör için üretim bantları,90-180 derece soğutma konveyörleri,fırın önü ve çıkış konveyörleri ve hatta tünel fırın uygulamaları,üretim hazırlama bantları,soğutma ve bekletmede kullanılan spiral hatlar,inkjet ve kodlama üniteleri,metal ayırma ve dedektörlü konveyörler paketleme ve paketleme hatları bunlardan başlıcaları olarak sayılabilir.

Gıda konveyörleri üzerinde taşıyacağı ürüne, konveyörün kullanılacağı ortama, bu ortamda ki sıcaklık ve gibi parametrelere bağlı olarak imal edilmektedir. Ürünün konveyör bantı ile temas etmesi durumunda kullanılacak bant gıdaya uygunluk belgesine sahip bantlardan olmak zorundadır. Gıda sektörü insan sağlığı konusunda en dikkat edilmesi gereken sektörlerin başında geldiğinden bu sektörlere yapılan konveyörlerin iyi bir tecrübenin eseri olması gerekmektedir. Bu nedenle tecrübemizi sizlerle paylaşabilmemiz için ürünlerinizin açık ya da paketli olması durumlarını göz önünde bulundurarak gerekli sertifikalara sahip konveyör sistemleri imalatı yapıyoruz.

Çıplak Gıda Taşımaya Uygun Konveyörler

Dizayn ve imalat yaparken uzun ömürlü, kaliteli ve uygun fiyatlı olması dışında kolay temizlik yapılabilir ve yıkanabilir olması önemli bir husustur.

gida-sektoru-konveyor-sistemleri-1

NET KONVEYÖR

Konveyörler arası geçişler özellikle parçalar ufak olduğunda problemli olabilir. Ürün boyutlarına göre bıçak sırtı dönüşlü Dönüş Bantlı ve düzpaslanmaz konveyör çözümlerimiz mevcuttur.

gida-sektoru-konveyor-sistemleri-2

NET KONVEYÖR

Gıda sanayinde kullanılan konveyörler tamamen ürünün durumuna ve yerine göre tasarlanıp imal edilmelidir. Kullanılacak malzemeler FDA normlarına uygun gibi malzemelerden üretmekteyiz.

Temizlenmesi kolay boşluklu bant ve paslanmaz şaseli dizay edilmiş uygulama; Modüler Plastik Hasır Bantlı Dönüş konveyörü

gida-sektoru-konveyor-sistemleri-3

NET KONVEYÖR

FDA normlarına uygun, Fırfırlı Bantlı Gıda Konveyörü

gida-sektoru-konveyor-sistemleri-4

NET KONVEYÖR

Tetrapak ve benzeri tipte ambalajlar için çözümlerimiz mevcuttur.
Süt , meyve suyu ,sıvı dolum hatlarında kullanılan konveyör dolum makinasından başlayarak kolileme makinasında bitmektedir.Tamamen gıdaya uygun malzemelerden üretilmektedir.

NET KONVEYÖR

NET KONVEYÖR

Bant yataklaması PE-1000 malzemeden, dıs aksaam tamamen paslanmazdır. Yıkanmasınabilir. Dizaynı sayesinde temizliği oldukça kolaydır.

gida-sektoru-konveyor-sistemleri-6

NET KONVEYÖR

Ünitelerimiz modüler yapıdadır yedek parça kolaylığı sağlar. Hattın uzatılması ve kısaltılması basittir. Motor ve geçiş kısımları hariç (500mm, 1000mm, 1500mm, 2000mm, 3000mm) halinde satışıda yapılmaktadır. Komple bir sistemde teknik personelimizin keşif ve ölçü alması gereklidir.

DİĞER KONVEYÖRLER

  • PU BANTLI PASLANMAZ KONVEYÖR
  • MODÜLER BANTLI PASLANMAZ KONVEYÖR
  • KASA TAŞIMA ve YIKAMA KONVEYÖRÜ
  • U BANTLI DÖNÜŞ KONVEYÖRLERİ